Elôzô 1 1192 1 2 ... 1230  Utolsó

2007.01.09. - Ez volt a Vasas 2006-ban - Atlétika

A februárban (2006. február 19) megrendezett junior fedettpályás OB-n Szebeny Miklós 200 m-en bajnokságot nyert, míg Breier Anna 60 m-en hatodik, 200 m-en nyolcadik helyezést ért el.

A fedettpályás OB-n (Téli Sátor 2006. február 25-26.) versenyzõink közül Ajkler Zita a dobogón végzett, de többen is egyéni csúcshoz közeli eredményeket értek el: a férfiaknál 200 m-en Szebeny Miklós negyedik., 3000 m-en Kustos Szabolcs kilencedik, míg a nõknél 400 m-en Lakos Borbála kilencedik, 800 m-en Koller Júlia hetedik, távolugrásban Ajkler Zita pedig második helyezést ért el.

Márciusban Budapest Mezei Bajnokságán (március 18.) is több szép eredményt értek el sportolóink: Szederkényi Máté a felnõttek között negyedik, Mizsér Fruzsina a junior lányoknál hatodik, a serdülõknél Kurucz Krisztina harmadik, Jenkei Péter elsõ lett. Három bronzérmes helyezést értek el gyermek versenyzõink: Balla Csanád (94), Farkas Bence (96) és Székely Orsolya (96) egyaránt a dobogó harmadik helyén végzett. Csapatban is több, szám szerint két harmadik helyezést szereztünk: a 94-es fiú (Balla Csanád, Márté Szabolcs, Székely Kristóf, Tóth Kálmán) és a 96-os leány csapat (Székely Orsolya, Jancsurák Anna, Törõ Zsófia, Fenati Boglárka) is bronzérmet szerzett.

A március végén Hajdúszoboszlón rendezett Mezei Futó Bajnokságon is több érmet szerzett csapatunk: férfi felnõtt 12 km-en második lett a Vasas-Humansoft csapata (Rezessy Gergely, Zatykó Miklós, Szabó Imre), egyéniben Rezessy ötödik, Zatykó hatodik lett. Nõi felnõtt 6 km-es távon harmadik lett a csapatunk (Takács Andrea, Koller Júlia, Várhelyi Petra), míg egyéniben Takács Andrea hatodik lett.

A nõi juniorok 4,5 km-es távján is harmadik lett a Vasas-Humansoft csapata (Gyurkó Fanni, Mizsér Fruzsina, Khell Róza), míg egyéniben Gyurkó Fanni a hetedik helyen végzett.

Ugyanitt a serdülõ fiúk mezõnyében Jenkei Péter 4,5 km-en bajnok lett.

Áprilisban a Debrecenben megrendezett Országos Maratoni Bajnokságon sikerült Rezessy Gergely visszatérése, aki 1998, 1999 és 2002 után negyedik bajnoki címét szerezte meg. A viszonylag meleg idõben mind a hat futónk hozta magát és az elsõ csapat bajnoki címe mellett a második csapatunk is dobogós lett. Helyezettjeink egyéniben: Rezessy Gergely elsõ, Zatykó Miklós hatodik, Kustos Szabolcs kilencedik, Werner Péter tizenkettedik, Szabó Imre tizenharmadik, míg Szederkényi Máté tizenötödik helyet ért el. Csapatban elsõ lett a Vasas-Humansoft "A" (Rezessy, Zatykó, Kustos), második pedig a Vasas-Humansoft "B" (Werner, Szabó, Szederkényi). Nõi 10 km-es betét versenyen Takács Andrea egyéni csúccsal gyõzött.

Júniusban, az UTE Szilágyi utcai pályáján megrendezett hétpróba országos bajnokságon Ajkler Zita magabiztosan szerezte meg a bajnoki címet, az ugyanitt rendezett egyéni Budapest bajnokságon Szebeny Miklós egyéni csúcsot futva diadalmaskodott 200 m-en.

A 2006. július 27.-és 28.-án megrendezett Serdülõ Összetett Országos Bajnokságon (Puskás Ferenc Stadion) a Vasas-Humansoft két atlétával képviseltette magát: Jancsurák Sophie összetettben az ötödik, míg Áder Orsolya a kilencedik helyen végzett.

Szintén júliusban a Magyar Köztársaság 111. Országos Atlétika Bajnokságán (Debrecen) sportolóink rendkívül sikeresen szerepeltek: két arany, egy ezüst és egy bronzérem mellett több értékes helyezést is szereztek. A junior korú Szebeny Miklós megnyerte a 200 m-es síkfutást, 100 m-en pedig egyéni csúccsal lett harmadik. Hasonlóan nagyszerû teljesítménnyel diadalmaskodott nõi hármasugrásban Ajkler Zita, aki ugrásával a göteborgi felnõtt Európa Bajnokságra kvalifikálta magát, távolugrásban pedig második lett. A még junior korú Breier Anna 100 és 200 m-es síkfutásban is döntõs volt, százon ötödik, kétszázon hetediként ért célba, ugyancsak hetedik helyezést ért el 5000 m-en - egyéni csúccsal - Takács Andrea, 400 m-es gátfutásban Lakos Borbála pedig nyolcadik lett.

Szeptemberben a 21. Nike Budapest Nemzetközi Félmaraton (2006. szeptember 3.) versenyen rendezték meg az Országos Bajnokságot is: két, az egyéni versenyt legtöbb eséllyel váró versenyzõnk, Rezessy Gergely és Takács Andrea ezúttal halványabban szerepelt, azonban a nõi mezõnyben a még junior korú Gyurkó Fanni (hatodik) és Márkfy Anna (hetedik) egészen kiválóan futott, így nõi csapatunk (Gyurkó Fanni, Márkfy Anna, Takács Andrea) magyar bajnok lett. A férfiak csapatban a harmadik helyen végeztek. (Zatykó Miklós nyolcadik, Rezessy Gergely tizenegyedik, Szabó Imre tizenkilencedik)

A Serdülõ Országos Bajnokságon (2006. szeptember 24. - Puskás Ferenc Stadion) a 13 éves lányok 80 m-es gátfutásában Janncsurák Sophie kiválóan versenyezve ezüstérmet szerzett. Jenkei Péter a 14 éves fiúk 3000 m-es síkfutásában szintén egyéni csúccsal lett ötödik, és ugyancsak ezt a helyezést szerezte meg Kurucz Krisztina a 15 éves lányok 3000 m-es síkfutásában.

A II. kerületi Önkormányzat a 7. Kerületi Kaptató elnevezésû utcai futóversenyén (2006. szeptember 23.) Mizsér Fruzsina, Kurucz Krisztina, Jenkei Péter megnyerte korosztálya versenyét, Khell Róza második helyezést szerzett. A felnõttek részére kiírt 10 km-es távon maratoni bajnokunk Rezessy Gergely negyedikként ért célba. A nõknél Márkfy Anna a második, míg Takács Andrea a harmadik helyen érkezett a célba.

A már hagyományosnak mondható XII. kerületi futóversenyen az „ELÕZD MEG A FOGASKEREKÛT!” (2006. szeptember 24.) Rezessy Gergely egy helyet elõbbre lépve, kenyai futót megelõzve lett harmadik, a nõknél Márkfy Anna a második helyet szerezte meg.

2006. szeptember 24-én Gyõrben a 2. Arrabona Run Futófesztiválon a férfiak 10 km-es mezõnyében Zatykó Miklós diadalmaskodott.

Októberben a tizenhetedik alkalommal megrendezett Bécs-Budapest Szupermaratoni futóverseny váltóversenyében indultak nõi távfutóink és kiválóan szerepelve a harmadik helyet szerezték meg. Az ötnapos verseny során 320 km-es távot teljesítettek az indulók, az ötfõs csapatokból egy-egy versenynapon négy atléta futotta le az aznapra kijelölt távot, ami egy embernek 15-25 km-t jelentett. A lányok (Takács Andrea, Várhelyi Petra, Gyurkó Fanni, Márkfy Anna, Mizsér Fruzsina) az öt nap során végig magabiztosan tartották a harmadik helyet, és a zárónapi félmaraton után, melynek a célja a Városligetben volt elégedetten nyugtázhattuk a dobogós helyezést.

Nem maradtunk siker nélkül a férfiaknál sem, hiszen gyõztes váltóban szerepelt két atlétánk, Zatykó Miklós és Szabó Imre.