Elôzô 1 1195 1 2 ... 1230  Utolsó

2007.01.11. - Ez volt a Vasas 2006-ban - Birkózás

Május - júniusban a Diák csapatbajnokságon csapatunk sem a selejtezőben (2006. május 28. Diósgyőr), sem a Budapesten (2006. június 3.) megrendezett döntőben nem talált legyőzőre, így a Csepel, az Érd és a Diósgyőr megelőzésével magyar bajnoki címet szerzett. Júniusban a Vasas Sport Club válogatott diák csapata 34 csapat között magyar bajnokságot nyert, míg a második csapat a tizenegyedik helyet szerezte meg.

Júliusban Barka Emese harmadik helyezést ért el a Szombathelyen zajló junior birkózó Európa Bajnokságon. A serdülő korú versenyző teljesítménye az idősebb korosztályban kiemelkedő, jó szereplésére a serdülő Európa Bajnokságon is számítottunk.

Szeptemberben a Zentán (Szerbia) megrendezett 16. Nemzetközi "Nikola Vukov" Birkózó Emlékversenyen rendkívül jól szerepeltek versenyzőink: a 93-94-es születésűek között Rónai József (35 kg) első, Bácsics Péter (38 kg) második, míg Varró Attila (38 kg) harmadik helyezést ért el. A 91-92-es születésűek között Berde Roland (66 kg) első, Kis Ádám (66 kg) ötödik, míg Fekete Antal (73 kg) második helyezést ért el. A 89-90-es születésűek között Kmegy Dániel (55 kg) első helyezett lett elnyerve a legtechnikásabb versenyző különdíját is.

Októberben Barka Emese a nyári Szombathelyen megrendezett Junior Birkózó Európa Bajnokság bronzérmét követően a Női Országos Bajnokságon (2006. október 28.) nem talált legyőzőre, így aranyérmet szerzett.

Novemberben a 2006. évi Utánpótlás Kötöttfogású Csapatbajnokság országos döntőjében (2006. november 11. Fáy utca) a hét csapat részvételével, két csoportban megrendezett helyosztó mérkőzéseken a Vasas SC utánpótlás csapata a Kaposvári BC és az FTC csapatával küzdött és első helyet szerzett. A döntőben az Egri BC-vel találkoztunk és 26-25 arányban győztünk, így újabb magyar bajnoki címet szereztünk ebben a korosztályban.

Szintén novemberben felnőtt csapatunk az Extra Köztársaság Egyesületi Rangsorverseny Miskolcon rendezett utolsó fordulójában vegyes fogásnemben a Váci Forma SE ellen vívott döntőben megnyerte a magyar bajnoki címet.