Elôzô 1 1210 1 2 ... 1230  Utolsó

2007.01.21. - Kosárlabda - Szoros mérkőzésen tisztes helytállás

Szombat este ismét teltház volt a Pasaréti Sportcentrum kosárlabda csarnokában. A magas nézőszám érthető, hiszen a bajnokság 15. fordulójában a magasan jegyzett és Európa talán egyik legjobb csapata, a Mizo Pécs látogatott el a Vasas otthonába. Talán csak most bánják a szurkolók és a nézők, hogy nem készült nagyobb csarnok a Vasas női kosárlabda csapatának, mert erre a mérkőzésre nagyon sokan kilátogattak, de az biztos, hogy nagyobb férőhely estén még többen érkeztek volna. Elég, ha arra gondolunk mi lett, volna ha az angyalföldi szurkolók is nagyobb számban, képviseltették volna magukat.

A találkozó első támadását a vendégek vezették, melynek a végén egy szabálytalanság után 2 büntető dobhattak. Egyik sem ment be, de a lepattanót megszerezték és ezzel a találkozó első pontjai a Pécs neve mellé került. Ezután két-két pont mind a két oldalon és Semsei Barbara duplájával 4-4 lett az állás. A vendégek láthatóan fáradtan mozogtak és megzavarta őket, hogy két irányítóval játszik a Vasas csapata. (Semsei Barbara és Fekete Anett). A pécsiek újabb büntetődobásokból ismét megszerezték a vezetést, majd Laklóth Anna duplájával 1 pontra felzárkózott a piros-kékek csapata a 6. percben. (6-7). Úgy tűnt a baranyaiak csak büntetőből tudnak pontot szerezni, hiszen Béres Tímea két büntetőjével három pontosra nőtt a különbség, csakhogy Hutlassa Fanni 3 pontos dobásával egalizálta az eredményt (9-9). Ami ez után történt ebben a negyedben azt valószínűleg a kilátogató nézők még sokáig emlegetni fogják, hiszen Fekete Anett 3-asával már a Vasas vezetett. Ekkor Rátgéber László a vendégek edzője időt kért. A kis értekezés után büntetőkből felzárkózott a bajnokcsapat, de Semsei Barbara kiválóan lepattanózott a saját palánkja alatt majd a megszerzett labdát végigvitte és növelte a hazaiak előnyét. Ezután következett Fekete Anett újabb 3 pontja így már 6 pontos előnye volt a Vasas-Csatának. (17-11). Válaszul a vendégek csak egy két pontost dobtak, míg a negyed utolsó pontjait Semsei Barbara érte el. 19-13

A második játékrész egy Vasas ziccerrel indult, de sajnos kimaradt. A PVSK viszont megszerezte ebben a negyedben első pontjait. A piros-kékek rendre ziccereket hibáztak, és kapkodó játékot mutattak be. A vendégek Fegyverneki Zsófi 2 pontjával tovább faragták a hátrányukat. Most Tursics Sándor a hazaiak trénere kért időt, de a folytatásban Béres Tímea büntetőjével egy pontra felzárkóztak. Sőt, Fegyverneki Zsófia 3 pontosával ismét a Mizo Pécs vezetett. Ebben a negyedben a hazaiak még nem dobtak kosarat. Hál’ Istennek, na és persze Hutlassa Fanninak megtört a jég ebben a negyedben, hiszen az ő 3 pontosával ismét a Vasas vezetett. (22-21), sőt Dénes Krisztina 2 pontjával ismét 3 pont volt az előny. Ahelyett, hogy a hazaiak tovább növelték volna az előnyüket sorra ziccereket, hibáztak. A vendégek 2 büntetővel ismét feljöttek, majd egy szerencsés dobással ismét ők vezettek. Ezután következtek Béres Tímea pontjai, aki nagyon élt a palánk alatt.

A nagyszünetre 24-29-es állásnál mentek a csapatok. Kétnegyednyi játék után elmondható, hogy a piros-kékek meglepően jól tartották magukat. Tiszta dobásig rendre eljutottak a hazaiak, de sajnos a gyűrűről inkább kifelé pattant a labda. A vendégeknél a legeredményesebb eddig Béres Tímea voltl, míg a Vasas-Csata együtteséből Hutlassa Fanni, Fekete Anett és Semsei Barbara 6 pontot szerzett. A harmadik negyedben egypercnyi játék után a pécsiek szerezték meg az első pontokat, majd Bujdosó Nóra pontjaival máris 9 pontra nőtt a vendégek előnye, sőt 2 büntető után először a mérkőzésen volt 10 pont különbség a két csapat kötött. A Vasas első pontjait ebben a játékrészben Szécsi Orsolya szerezte. Sajnos egy labdáért folyó harcban Vickie Johnson és Dénes Krisztina összefejeltek. Mind a kettőjüket hosszú perceken át kellett ápolni a földön. Johnsonnak felrepedt a szemöldöke, melyből sajnálatos módon ömlött a vér és pluszban még erősen szédült is. Dénes Krisztina megúszta komolyabb sérülés nélkül, de ő sem tért vissza a csapatába, hiszen nagyon megszédült ő is.

Az ápolások után a baranyaiak szeretek 2 pontot és ezzel 11 pontra növelték az előnyüket. Ezután végre a Vasas is összeszedte magát és Czank Tímea, Semsei Barbara és Laklóth Anna pontjainak köszönhetően 6 pontra csökkent a két csapat közötti differencia.

Érdekes bírói ítéletek, majd két-két pont jellemezte a játékot. Laklóth Anna büntetője után az állás 41-36 volt, de a félidő utolsó pontját az eddig szürkén játszó Iványi Dalma szerezte (36-43).

A befejező játékrészt a Vasas kezdte jobban Semsei Barbarának köszönhetően, aki gyorsan 4 pontot szerzett és három pontosra csökkentette a piros-kékek hátrányát. (40-43). Két büntető dobás után ismét növelte az előnyét a PVSK, de Hutlassa Fanni 3 pontosával 2 pontra zárkózott fel a hazai csapat. Rátgéber mester időt kért. Az időkérés után indításokkal, könnyű kosarakkal elhúzott a Mizo Pécs és egy 20-0-s sorozattal bebiztosították a győzelmüket.

A végeredmény 46-67 lett. A Vasas csapatából hiányzott egy igazi centerjátékos, aki Béres Tímeát vagy Vajda Annát fogta volna, akik így rendre pontot tudtak szerezni. A mérkőzés színvonalára nem lehetett panasz. Sajnos a végét nem bírta a Vasas-Csata így megérdemelten nyert a PVSK, de azért dicséret illeti a piros-kék lányokat is hiszen ők szinte mindent megtettek a győzelemért.

A Vasas legjobb játékosa ezen a mérkőzésen is Semsei Barbara volt aki 17 ponttal segítette a csapatát. Ez egy igazi nézőcsalogató mérkőzés volt. A hangulatra nem lehetett panasz, hiszen a pécsi szurkolók sportszerű szurkolásával igazi kosármeccs hangulat volt.

Ilyen téren viszont keserű lehet a szánk íze, mert a Vasas szurkolók nem képviseltették magukat, pedig ez a fiatal, hajtós csapat megérdemelné a szurkolást. Igaz ekkor a vezetőségnek el kellene gondolkoznia, hogy hova rakja a szurkolókat hiszen szinte mindig telt ház előtt játszik a női kosárlabda csapatunk.

VASAS-CSATA - MIZO PÉCS 46–67 (19–13, 5–16, 12–14, 10–24)