Elôzô 1 1217 1 2 ... 1230  Utolsó

2007.01.25. - Vízilabda - Hoztuk a Szolnok elleni kötelezőt

A hétvégi, Eger elleni Euroliga-visszavágó miatt előrehozott bajnoki találkozón a Komjádi uszodába a Szolnoki Főiskola VSC látogatott. A találkozó 32 percében 32 gól esett, ilyen jelentős góltermés a 2006/2007 bajnoki kiírásban eddig csak az FTC-Domino (13-19) meccsen volt.

Legutóbb az első fordulóban találkozott a Szolnok és a TEVA-VasasPlaket, akkor 18-3-as eredménnyel távoztunk Szolnokról. Ezúttal több gólt lőttünk, igaz többet is kaptunk. Két gyors góllal kezdődött a szerda esti meccs, Steintmetz Ádám után Kovács Róbert is betalált. A harmadik támadásunk is góllal fejeződött be: Varga Dani úszott meg, emelt, ám a labda a kapufáról kifelé pattant.

Leggyorsabban Varga Dénes reagált, lecsapott a kipattanóra, így három perc után már 3-0 volt az állás. A negyed közepén ismét egy emelés következett, ezúttal azonban szolnoki részről, Hangay a kapunkat védő Jónást csapta be (3-1). A negyed hátralevő részében is szórtuk a gólokat, Hosnyánszky Norbi és Tóth Marci duplázott, Mátyás megúszásból lőtt gólt. A vendég csapatnak két gólra futotta, így az első nyolc perc után egy végeredménynek is beillő 8-3-mas állás volt olvasható az eredményjelzőn.

A félidőig tovább növeltük az előnyt, szebbnél szebb gólokkal vettük be az ellenfél hálóját, Hosnyánszky ebben a nyolc percben is duplázott, védelmünk pedig mindössze kétszer kapitulált. A nagyszünet kezdetét jelző dudaszó pillanatában már nyolc gólos volt a TEVA-VasasPlaket előnye (13-5).

A magabiztos előny tudatában kicsit halványabbra sikeredett a harmadik negyed. No nem azért, mert kevés gól esett (mert abból tizet is láthattak ebben a negyedben a megjelenetek), hanem mert a gólók számán most testvériesen osztozott a két gárda. A szépen kijátszott Vasas-akciók öt gólt eredményeztek, de a találatok nem maradtak válaszok nélkül, öt gólunkra öt válasz érkezett. És ha már az ötös számnál tartunk: 5-ös sapkában játszó válogatott átlövőnk (Hosnyánszky) ötödik gólját szerezte, közel egy perccel a negyed vége előtt.

Az utolsó játékrész sem hozott meglepetést. Varga Dénes szép ejtéssel nyitott, Tóth Marci fórból, Kuncz távolról, Heinrich pedig éles szögből zörgette meg a szolnoki hálót, így lett a végeredmény: TEVA-VasasPlaket - Szolnoki Főiskola VSC 22-10 (8-3, 5-2, 5-5, 4-0) Gólszerzőink: Hosnyánszky N. (5), Varga Dénes (3), Tóth M. (3), Heinrich (2), Kuncz (2), Kovács R. (2), Steinmetz Á (2), Kincses, Mátyás, Kelemen.

Folytatás vasárnap este 18:00-kor Egerben, az Euroliga "C" csoportjának negyedik körében.