Megjelenítés módja:

Elôzô 1 91 1 2 ... 100 150 200 201  Utolsó

2004.09.26. - Magyar Kupa Csoportmeccsek, Szeged, 2004.09.25-26.

Magyar Kupa Csoportmeccsek, Szeged, 2004.09.25-26.

A hétvégén megkezdődtek a Magyar Kupa csoportmeccsei. Mivel a tavalyi versenynaptár túl sűrű volt az olimpiai felkészülés miatt. Így a 2003/2004-es szezon MK küzdelmei e hétvégén kezdődtek.

Csapatunk a legkeményebb „A”, csoportba került Szegeden. Ellenfeleink a Cegléd, Szeged és az UTE volt.

Természetesen helyet kapott a 2 olimpiai bajnokunk. Ádi és Barna, illetve a BVSC-ből igazolandó Nagy Viktor kapus helyett (akinek szerződése reményeink szerint a hét elejére realizálódik) az ifi Szenes László ugorhatott a vízbe. Bemutatkoztak még a csapatban Kállay Márk, Keszthelyi Balázs, Kelemen Zoltán, Sziklai Tamás és Pecz Gábor ifjú tehetségek.

Az első meccsen a Cegléd csapatával játszottunk. Mint utóbb kiderült egy könnyed „edzőmeccs” jellegű találkozó volt ez. Visszavonuló olimpiai bajnok kapusunk Kósz Zoltán helyett új csapatkapitányunk, az immár kétszeres olimpiai bajnok Steinmetz Barna lett.

Amit a meccsről érdemes feljegyezni, hogy csapatunk első gólját tétmeccsen friss olimpiai bajnokunk Steinmetz Ádi lőtte, illetve az, hogy még gólt sem kaptunk.

Cegléd – Vasas 0-13 (0-4, 0-3, 0-1, 0-5)

Góldobóink: Steinmetz Á. (0-1), Vindisch (0-2), Varga D. (0-3), Vindisch (0-4), Steinmetz Á. (0-5), Mátyás (0-6), Keszthelyi (0-7), Vindisch (0-8), Vindisch (0-9), Vindisch (0-10), Mátyás (0-11), Kelemen (0-12), Sziklai (0-13)

A második, kora esti meccsen a Szeged csapatával játszottunk. Azzal a Szegeddel, melynek létfontosságú volt ez a mérkőzés, hisz előtte kikaptak az UTE csapatától. Amennyiben ellenünk is kikaptak volna (a végén igy is lett), úgy a továbbjutásuk elúszik.

Ennek megfelelően kezdődött is a meccs. Az első negyed végén 1 góllal a Szeged vezetett. De csak egy góllal. Szerencsére a második negyed végére már nálunk volt az előny. Sőt a harmadik negyed elején már két góllal is „mentünk”. Azonban a bírók rendre „segítették” a szegedi csapatot a kiállításokkal. Így a Szeged könnyen tudott egyenlíteni. Ám a végére elfáradtak és hiába volt minden bírói segítség csapatunk győzött és így már továbbjutott a selejtező csoportból.

Ami e meccs krónikájához tartozik még az az, hogy a szegedi csapat csak két gólt tudott akcióból lőni, az összes többit előnyből szerezte.

Szeged-Vasas 9-11 (3-4, 2-1, 2-3, 2-3)

Góldobóink: Vindisch (1-1), Varga D. (2-2), Vindisch (3-3), Steinmetz B. (3-4), Gombos (3-5), Hesz (6-6), Varga D. (6-7), Hesz (7-9), Steinmetz Á. (7-10), Steinmetz B. (8-11)

A vasárnap kora délelőtti Vasas-UTE meccs már csak formalitás volt hisz mindkét csapat továbbjutott már a csoportból. A kérdés csak az volt, hogy ki lesz a csoportelső.

Ennek megfelelően végig kiegyenlített volt a meccs. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett.

Azonban az utolsó negyed bírói hibái minket sújtottak, hiszen Vindisch Ferinek 3. kiállítása után nem mutatták fel a piros zászlót, így mikor visszajött az UTE (jogosan) 4-eshez jutott, amit be is lőttek. Ha megóvnánk a meccset, akkor valószínűleg nekünk adnának igazat. De nem óvunk. Végül is tovább jutottunk és ez a lényeg.

Vasas-Újpest 7-8 (1-2, 3-2, 1-1, 2-3)

Góldobóink: Kállay (1-1), Steinmetz B. (2-2), Varga D. (3-2), Steinmetz B. (4-3), Varga D. (5-4), Hesz (6-5), Steinmetz Á (7-5),.

Összességében elmondhatjuk, hogy sikeresen mutatkozott be csapatunk. A célt teljesítettük, hisz csapatunk továbbjutott.

Azonban tény, van még mit javítani játékunkon. De még csak a felkészülés, illetve az új játékosok beépítésének elején tartunk. Hiszem, sőt biztos vagyok, hogy sok örömünk lesz ebben a CSAPATBAN!