Megjelenítés módja:

Elôzô 1 6 1 2 ... 50 100 150 200 201  Utolsó

2004.10.15. - Győzelemre éhesen

Győzelemre éhesen

Hat sikertelenül megvívott találkozó után, már mindenki csak a győzelemben gondolkodik Angyalföldön. A soron következő ellenfél a Pécs gárdája, melynek idegenbeli mérlege eddig nulla pont. Bizakodásra adhat okot az elmúlt két vereség ellenére is, hogy Egervári Sándor eddigi ittléte során szemmel látható változáson ment keresztül a csapat. A válogatott mérkőzés adta kéthetes szünetet kihasználva, csapatunk edzőmérkőzést játszott a szlovák első osztályú Rimaszombat ellen, melyet három nullás sikerrel vett, Plókai, Ferenczi és Horváth Péter góljainak köszönhetően.

Hazai oldalon mindenki hadra fogható, Győri János bajlódott térdsérüléssel a hét közepén, de minden bizonnyal vállalni tudja a játékot.

Pécsen Kulcsár Árpád, a Nyíregyháza ellen megkapta harmadik sárga lapját, így kihagyja a Fáy utcai mérkőzést.

Utoljára első osztályú mérkőzésen a 2000-2001-es bajnokságban találkozott a két csapat, és azon a mérkőzésen 2-0 arányban felülmúltuk a mecsekaljaiakat.

A találkozó játékvezetője Fábián Mihály lesz, segítői Ortó Gyula és Bukovics József.

A két vezetőedző Egervári Sándor és Nagy Tamás is nyilatkozott honlapunknak a mérkőzés előtt.

Hogy érzi a kéthetes szünet mennyire tett jót a csapatnak?
Remélhetőleg jót tett a csapatnak ez a kis szünet, ami a Pécs elleni mérkőzés után eredményekben is megmutatkozik majd.

Sikerült-e még közelebbről feltérképeznie a csapatot, felmérni a gárda erejét?
Ez a két hét arra is jó volt, hogy mélyebben megismertük egymást, többet együtt lehettünk, és reméljük ez egy felfelé ívelő forma első lépése lehet.

Mi lesz a várható kezdőcsapat?
Posza – Molnár, Plókai, Tóth A., Gaál – Rósa, Győri(Kovrig), Ködöböcz, Schultz – Ferenczi, Horváth P.

Milyen hangulatban várják a fiúk a találkozót?
Az utóbbi időkben sajnos elmaradtak a győzelmek, így sikerre éhes fiúk várják a szombati fordulót.

Nagy Tamás, 90-es évek elején a Vasas meghatározó labdarúgói közé tartozott. 1991-93 között játszott csapatunkban, többek mellett Galaschek Péterrel, Gubucz Lászlóval, Zvara Józseffel. Több első osztályú csapatban is megfordult pályafutása során, ám azt soha nem tagadta, hogy a Vasas szeretete örökké megmaradt benne.
Jelenleg, a Pécs szakmai munkájáért felelős, így hát számára különös pikantériát adhat ez a találkozó.

Hogyan látja csapata esélyeit a Vasas ellen?
Mi mindenhol úgy lépünk pályára, hogy három pontot szeretnénk szerezni. Nyerni szeretnénk, és ezért a pályán mindent meg fogunk tenni.

Az eddig eltelt nyolc forduló után mennyire elégedett csapata teljesítményével?
Hazai pályán, a három győzelem, egy döntetlen jónak tekinthető, azonban idegenbeli mérlegünk katasztrofális. Pontot sem szereztünk és csak egy gólt rúgtunk. Viszont ezen az állapoton már a hétvégén szeretnénk javítani.

Korábban két évig a Vasasban játszott. Milyen élményei fűződnek ezen időszakhoz?
Csupa jó. A Vasas egy nagy család, ahol nagyon jó volt játszani. A Vasas mindig a szívem egy része marad .Ha máshova kerültem akkor is szurkoltam a piros-kék sikerekért.
Szombaton azonban az érzelmek nem dominálnak, én a Pécs csapatát próbálom győzelemre vezetni.

Németh G.-Bajusz, Dienes, Szabados, Szekeres-Berdó, Lantos, Baumgartner, Kóczián-Pest K., Sztipánovics