Elôzô 1 196 1 2 ... 201  Utolsó

20 Plus Budapest Nemzetközi Maraton

2005. október 2.

2005 a futás éve! Nagyon sok fórumon és híradásban hallhattuk a fenti jeligét. Az idei év egyik legkiemelkedőbb eseménye a Plus Budapest Nemzetközi Maraton, mely már évek óta nagy népszerűségnek örvend.

Ezen a versenyen számos Vasas nevelésű atléta állt rajthoz a különböző távokon. Az idő nem volt kegyes a futókhoz. A kissé borongós és esős idő ellenére rendkívül sokan álltak a pálya mentén.

10 órakor indult útnak a maratoni mezőny, volt, aki egyéniben és volt, aki váltóban vágott neki a 42195 méternek. Csapatunk a stafétát választotta.

Első emberünk Zatykó Miklós 12, 6 kilométert, a második váltótag Berkovics Imre 21, 6 kilométert, míg a befutó Szabó Imre 8 kilométert futott. Fiúk végig az élmezőnyben voltak. A vége felé kicsit leszakadtak a Hunyadi DSE-Fapuma csapatától, de így is a csapatversenyben az előkelő második helyen végeztek 2: 23: 45-ös idővel!

Ezzel az eredménnyel a Vasas atlétái folytatták azt a hagyományt, amit már évek óta megszoktunk az angyalföldiektől!