Szurkolói szemmel - Tatabányai KC - MKB Euroleasing Vasas Csata DSE

Tatabánya - Vasas fotó Németh Balázs/Vigyorex

Tatabányai KC - MKB Euroleasing Vasas Csata DSE

2006. február 12.

Női kosárlabda csapatunk 14. mérkőzését, a forduló előtt 11. helyen álló Tatabányai KC-val játszotta idegenben.

A meccsen nem a győztes kiléte, hanem a dobott pontok különbsége volt csupán kérdéses.

A mérkőzésre 3 Vasas szurkoló és néhány szülő látogatott ki. Az embernek olyan érzése volt, mintha zárt kapuk mögött játszották volna le a mérkőzést. Alig telt el egy-két perc az első negyedből, máris kiütközött a két csapat közötti hatalmas különbség. Az angyalföldi lányok csak úgy dobálták a szebbnél szebb pontokat, míg a hazaiak csak elvétve tudtak pontokat szerezni…

Ugyanakkor ha csak a két edző hanglejtését és reakcióit figyeltük volna, nem tudtuk volna megmondani, hogy melyik csapat vezet.

Az első félidőben az állás: 20-53 volt. Azért valljuk be ez a 33 pontos előny sokkoló lehetetett a hazaikra, de a becsületükre legyen mondva végig küzdöttek.

A nagyszünet után következett a harmadik negyed. A játék képe semmit sem változott. Hatalmas Vasas előnyt láthattunk. Tursics Sándor nyugodtan nyúlhatott a cserékhez is, hiszen ez a tatabányai csapat nem mutatott nagy ellenállást. A harmadik negyedet 22 pontos előnnyel zárta a csapatunk. A befejező játékrészben a lányok elkényelmesedtek, és nem nagyon törődtek a játékkal.

A vendég kispad jogosan volt dühös, hiszen 23 pontot kapni egy ilyen kaliberű csapattól nem szabadna. A végeredmény 51-108 lett.

A meccs végén a lányok megtapsolták az őket, elkísérő szurkolókat és szülőket, majd gyors búcsú után mindenki boldogan elindult hazafelé.

Következő mérkőzésünket február 18-án játsszuk a 10. helyen álló Debrecen ellen!

MKB Euroleasing Vasas Csata DSE - Tatabánya 108: 51 (30: 11, 23: 9, 30: 8, 25: 23)

Pontszerzőink: Pusztai S. (22/6), Fritz J. (21/3), Bartha Cs. (19), Vincze V. (18), Hutlassa F. (13), Fülöp K. (8), Czank T. (4), Augusztin O. (3)