Elôzô 1 1132 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.10.30. - Kosárlabda - Vasas-Csata – Szolnoki NKK

Szombaton női kosárlabda csapatunk lejátszotta ötödik mérkőzését is az első osztályú női kosárlabda bajnokságban, a soros ellenfél a Szolnok gárdája volt. A találkozó előtt a Vasas és a Szolnok is hasonló mérleggel rendelkezett, hiszen mindkét együttes az eddigi 4 meccsből 1-et nyert meg, így a szombati meccset nyugodtan titulálhattuk alsóházi rangadónak.

A mérkőzésre szép számmal kilátogattak a nézők, és néhány Vasas szurkoló is feltűnt a nézőtéren, akik olykor-olykor hangot is adtak jelenlétüknek.

A találkozót a vendég csapat kezdte jobban és az első percekben már 6 ponttal is vezettek. A piros-kék lányok kissé idegesen, kapkodva játszottak és a ziccerek is rendre kimaradtak, míg az ellentámadásokból a szolnokiak a ziccereket kihasználták. Csapatunkból ekkor Hutlassa Fanni emelkedett ki, aki ügyesen mozgott, de ő is csak 6 pontig jutott. A korábbi mérkőzéseken parádézó Tiffani Williams kissé fáradtnak tűnt és nem nagyon volt a csapat hasznára. Az első negyed 16-19-es vendégvezetéssel zárult.

A második játékrészben mintha motiváltabb angyalföldi csapat lépett volna a parkettára. Az arcokon nagyobb elszántság látszott. A mérkőzés 24-24-nél ismét nyíltabbá vált, ekkor többen is jól játszottak a pályán. Hutlassa Fanni mellett Semsei Barbara és Czank Tímea is jól játszott. A kisszámú, de lelkes Vasas drukkerek hangosabb és összefogottabb szurkolásba kezdtek. Időközben a lányoknak a pályán nem sikerült ezt a jó formát tartani, ugyanis a maradék időben a Vasas csak kettő pontot, míg a Szolnok hatot ért el, ezzel kialakítva a félidei 26-30-as eredményt.

A harmadik negyed elején hasonlót láthattunk, mint a második elején, azaz csapatunk gyorsan felzárkózott és kiegyenlített. Sokáig csak egy ponttal maradtak le a fővárosiak a vidékiektől, de ahogy telt-múlt az idő, a játékosaink egyre jobban elfáradtak és a passzok pontatlanok lettek, a védekezésbe egyre több hiba csúszott, amit az ellenfél kitűnő büntetődobásaival meg is bosszult. A két csapat közötti különbség meg csak nőtt, ami a negyed végére 11 ponttá duzzadt. 41-52.

A befejező játékrésznek tehát 11 pontos mínusszal vágtak neki lányaink. Ez a különbség könnyen megfordítható a kosárlabdában, csak sokkal pontosabb védekezés kell és precízebb távoli és közeli dobásokat kellett volna produkálniuk a piros-kékeknek. Ehelyett egyre több volt a hiba és a kapkodás. A negyed elején Tiffani Williams ki is pontozódott, így papíron az egyik legjobb játékosunkat veszítettük el, bár ezt a címet nem a mai mérkőzésen mutatottak alapján érdemelte ki. A találkozó végére fejben is és fizikailag is elfáradt a csapatunk, melyet a Szolnok jól használt ki és megérdemelten 47-66-ra nyerte meg a mérkőzést.

A Vasas legjobb játékosa egyértelműen Semsei Barbara volt, aki 20 pontig jutott ezen a napon, de sajnos egy fecske nem csinál nyarat!

Tursics Sándor, a Vasas-Csata vezetőedzője: Jelenleg egy A csoportos játékost láttam a pályán, akit Semsei Barbarának hívnak a többiek, pedig az NBI/B különböző régióiból próbálnak közeledni az A csoport szintjére. Nehezen megy egyelőre. A jövőt nézve csapatot kell építenünk. Sok játékost meg kell tanítanunk egy másik ritmusú kosárlabdára, mert nem bírják el a játék iramát fejben, technikailag és fizikailag tovább kell dolgoznunk. Tiffani Williams is különösen gyenge állapotban van, apránként mindenen javítanunk kell. Az A- csoportot nem adják ajándékként, ebbe bele kell nőnünk.

Vasas-Csata – Szolnoki NKK 47-66 (16-19, 10-11, 15-22,6-14)

Pontszerzőink: Semsei B. (20/6), Hutlassa F. (11/3), T. Williams (6), Rasheed R. (4), Czank T. (2), Pusztai S. (2)