Elôzô 1 1136 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.01. - Vízilabda - Győzelem izgalommentesen

Harmadik mérkőzését is megnyerte a TEVA-VasasPlaket a vízilabda OB I-ben. Ezúttal a Szeged hajtott fejet a piros-kékek előtt, miután az angyalföldiek 14–8-ra verték a dél-alföldieket.

Kupamérkőzések sorozatát követően, az országos vízilabda bajnokság is kezdetét vette. Két fordulón ugyan már túl vannak a csapatok, ám a Vasas ezúttal szerepelt először a Komjádi uszodában.

Szolnokon és Szentesen is magabiztos győzelmet aratott Földi László legénysége. A szezont azonban már szeptember végén megkezdte az angyalföldi alakulat, a Pécsett rendezett Magyar Kupa forduló keretében. A Vasas a Szentes (16–8), a Pécs (10–9) és a Békéscsaba (34–4) magabiztos legyőzésével masírozott a negyeddöntőbe, ahol a Szeged Betonnal találkozott.

Az első összecsapáson, a Komjádiban 14–9-re diadalmaskodott a piros-kék együttes, amelyben a Varga-testvérek alaposan megszórták a szegedi kapust. Dániel és Dénes is négy-négy góllal keserítette az ellenfél életét. Egy nappal később Szegeden rendezték a visszavágót, ahol újfent Vasas győzelem (10–9) született.

A Magyar Kupa négyes döntőjét – ki tudja miért – Debrecenben rendezték. A mieink az Eger legyőzésével jutottak a fináléba. Mátyásék már 7–2-re is vezettek, ám a lefújáskor 8–7-et mutatott az eredményjelző tábla. A döntőben sajnos nem sok babér termett a Vasasnak, ugyanis a bajnok Domino 11–7-re legyőzte a fiúkat.

És még mindig kupa! Október végén az olaszországi Bresciában rendezték az Euroliga 2. selejtezőkörét, ahonnan gond nélkül, csoportelsőként jutottak tovább a Földi-fiúk. Sorrendben az ukrán Mariupol (21–5), a török Galatasaray (15–5), a német Bayer Uerdingen (19–9), az olasz Brascia (11–9) és a francia Olympic Nice (20–1) bánta a piros-kékek jó formáját.

Az országos bajnokságban sem sok babér termett eleddig az ellenfeleknek. Elsőként a Szolnok kapitulált hazai pályán (3–18), majd a Szentest is kiütötték Varga Dánielék (8–21). Ezúttal a Szeged ellen ugrottak vízbe a srácok, Kovács Róbert kivételével. Az Újpestről szerződtetett pólós Szentesen bordatörést szenvedett, így hat hét pihenő vár rá.

A mintegy 300 néző előtt a Vasas a Nagy V. – Mátyás, Hosnyánszky, Varga Dániel, Varga Dénes, Steinmetz Barna, Steinmetz Ádám összetételben kezdett, ám a találkozó elején vendégek kétszer is ekőnyhöz jutottak, de előbb Varga Dénes, majd Steinmetz Ádám egyenlített. A negyed vége előtt 17 másodperccel aztán Steimetz Barna révén vezetett a TEVA. (3–2) A folytatásban a hazaiak Tóth Márton előny góljával már kettővel mentek. Erre Monostori még válaszolt, de Tóth Márton újabb emberfórból szerzett találatával, illetve Varga Dániel bombájával magabiztos előnnyel vonulhattak a nagyszünetre a piros-kékek. (6–3)

A harmadik negyedben a Vasas egy perc alatt tudatosította a szegediekkel, hogy ma este nem sok babér terem nekik a Komjádiban. A vendégek egy sarokdobással addig vacakoltak, amíg a játékvezetők meg nem unták a tétlenséget. Elvették a labdát a Szegedtől, a pillanatnyi értetlenkedést pedig Hosnyánszky Norbert használta ki, miután a jobb szélen végigúszott, majd közelről a hálóba vágta a labdát. Kisvártatva Mátyás Zoltán is betalált, így Gyöngyösi András kénytelen kelletlen időt kért. A röpke szünet sem segített a vendégeken, hiszen a Vasas akkor lőtt gólt, amikor csak akart. (10–5)

Az utolsó játékrészre semmi izgalom sem akadt, hacsak azt nem tekintjük annak, hogy a játékvezetők elkezdték szórni a kiállításokat. A végén mér Kincses Attila és Kuncz Tamás is feliratkozott a gólszerzők közé, kialakítva ezzel a 14–8-as végeredményt.

Győzelmével a Vasas megadta az alaphangot a jövő szombati, Domino elleni rangadóra.

TEVA-VasasPlaket – Szeged Beton VE 14–8 (3–2; 3–1; 4–2; 4–3) A Vasas gólszerzői: Varga Dénes (3), Tóth Márton (3), Hosnyánszky Norbert (2), Mátyás Zoltán, Kincses Attila, Kuncz Tamás, Varga Dániel, Steinmetz Barna, Steinmetz Ádám.