KifejezésKeresések
Nyomtatható verzió
Elôzô 1 1137 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.01. - Röplabda - Tatabányai Volán SE – Vasas Opus-Via Óbuda

Halottak napján női röplabda csapataink Tatabányán léptek pályára az NB1 liga B. csoportjának 8. fordulójában.

A vasárnapi – Veszprém elleni – találkozón Vatai Gabriella a piros-kékek egyik legjobb játékosának, liberójának megsérült a háta és a dereka ezért a mai mérkőzés helyett pihen, hiszen Gabeszra nagy szüksége lesz a csapatnak a Gödöllő ellen. A liberó posztját így Tóth Szimonetta töltötte be a mai napon.

Lányaink az alábbi összeállításban lépett pályára: Soós Nikolett, Nyári Virág, Dégi Barbara, Tormási Orsolya, Nagyné Mátrai Veronika és Jáka Zsuzsanna. A nézőszám elkeserítő volt, hiszen néhány hűséges Vasas szurkolón és feltehetően a tatabányai játékosok hozzátartozóin kívül nem nagyon voltak nézők.

A találkozót a hazaiak kezdték, de az első pontot a Vasas szerezte. Már a mérkőzés elején tapintható volt a két csapat közötti tudáskülönbség, melyet mi sem bizonyít jobban, mint a két gárda közötti 10 pontos különbség a szett harmadában. Az angyalföldi lányok, mintha a biztos vezetés tudatában elkényelmesedtek volna és különböző technikai hibák is előjöttek, mint például a meg nem értés és a pontatlanság. Ezeket a hibákat a házigazdák jól használták ki és 4 pontos különbségre zárkóztak fel.

Több se kellett a fővárosiaknak, akik megrázták magukat és a szettet végig vezetve magabiztosan nyertek 25-16-ra. A második játszmában Soós Nikolett helyett Battlay Krisztina lépett pályára. Ez a játékrész az előző másolata volt azzal a különbséggel, hogy most az angyalföldi lányok 20-13-nál rontottak folyamatosan vagy a tatabányaiak javultak fel ennyire?!, mindenesetre ismét egy kisebb hullámvölgybe került a csapatunk, de végül a hibák fölé tudtak kerekedni és esélyt nem adva az ellenfélnek a szorosabb szett kialakítására, 25-20-ra hozták a második játszmát.

A harmadik játékrészre a jól megszokott módon Jókay Zoltán a Vasas Opus-Via Óbuda vezetőedzője a cseréket küldte pályára, így bizonyítási lehetőséghez jutott Pinke Barbara és Héger Zsuzsanna is. A mérkőzés befejező periódusában a hazaiak lelkes, de rendkívül fiatal csapata fizikailag teljesen elfáradt ennek köszönhetően a Vasas látványos és gyors játékkal nyerte meg a szettet (25-10) és egyben a mérkőzést is.

Összegzésképpen elmondható, hogy a piros-kék lányok a mérkőzés első felében kissé pontatlanul és álmosan játszottak, de hála az edzők fejmosásának a csapat összeszedte magát, mely a pontos és a kreatív játékban nyilvánult meg. A találkozó kevesebb mint egy óráig tartott ami mindent elmond a „csata” komolyságáról. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott a csapatból Nagyné Mátrai Veronika és Nyári Virág.

Tatabányai Volán SE – Vasas Opus-Via Óbuda: 0-3 (-16,-20,-10)

A juniorok mérkőzésére még kevesebben maradtak, ami így egy zárt kapus mérkőzés hangulatára emlékeztetett. Fiatal lányaink eddig hullámzó teljesítményt nyújtottak a bajnokságban, hiszen hol magabiztosan, hol pedig vért izzadva tudták megnyerni a mérkőzéseket – kivéve a gödöllői meccset ahol sima vereséget szenvedtek. A mostani találkozó könnyebbnek bizonyult, hiszen az angyalföldiek végig magabiztosan játszottak.

Ha röviden szeretném leírni a meccs krónikáját, akkor csak ennyit írnék: Pinke Barbara remek feladásaira rendre érkezett Tóth Szimonetta aki rendszerint pontosan és eredményesen ütött. A nyitás-fogadásnál pedig Gazsi Orsolya a junior csapat liberója szinte minden labdát megfogott, melyből jöhettek az ellentámadások.

A piros-kék fiatalok a felnőttekhez hasonlóan sima három szettben győzelmet arattak a hazaiak felett. A csapatból kiemelkedett Pinke Barbara, Tóth Szimonetta és Gazsi Orsolya.

Tatabányai Volán SE – Vasas Opus-Via Óbuda: 0-3 (-11,-21,-16)

Csapatainkra hétvégén nehéz feladat vár, hiszen egyik fő riválisukkal a Gödöllő csapataival játszanak rangadót idegenben. Minden egyes szurkoló biztatására szükségük van a lányoknak, ezért aki tud az kísérje el csapatainkat szombaton! Szép volt lányok!