Elôzô 1 1144 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.11. - Kézilabda - Magabiztos Vasas-Invitel győzelem a Fáy utcában

A női kézilabda bajnokság 11. fordulójában a Vasas-Invitel csapata a City-Line Békéscsabát fogadta. Tette mindezt abban a tudatban, hogy a forduló nyitómérkőzésén a tabellán előttünk álló Cornexi 27-22-es vereséget szenvedett Debrecenben.

Ezzel egyértelművé vált az amúgy sem kérdéses cél: a Békéscsabát le kell győzni - amely eddig idegenben egyetlen pontot sem szerezett a 10 forduló alatt -, hogy helyet cserélve a fehérvári együttessel a tabella 5. helyére ugorjunk.

Nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe csapatunk. Berta Melinda kapufája után Balog Beáta találatával kezdődött a gólgyártás, amely gyorsan folytatódott is, három perc után háromszor zörgött a vendégek hálója (3-0). A békéscsabai lányok összeszedték magukat, fegyelmezettebben védekeztek, nem hagyták válasz nélkül a Vasas-Invitel góljait, és Zsuzsa Vivien büntetője után megközelítették lányainkat (4-3). Hiába védett jól Triffa Ágnes, ugyanez elmondható volt a vendég kaput védő Veress Zsuzsannáról is. Fordulatos percek következtek, de kimaradt ziccereink és a vendégeket szolgáló kapufák 12 perc után egyenlítéshez vezettek (6-6). Sőt, Tóth Katalin gólt lőtt majd gólpasszt adott Takácsnak, így a félidő közepén 6-8 volt az állás. Kamper Olívia villanása után a mérkőzésen kiemelkedő formában játszó Nagy Kriszta is lőtt egy bombagólt, ezzel egalizált (8-8).

A vezetést közel húsz perc elteltével sikerült ismét megszereznünk, a Gaál Adrienntől kapott labdával Nagy Kriszta jobbról robbant be a védők közé és lőtt a jobb alsóba (10-9). 21 perc után a lila-fehérek edzője, Rapatyi Tamás kért időt, de a rövid szünet nem segített a békésieken, a Vasas lányai átvették a meccs fölötti uralmat. Kamper találata után hiába szépített még büntetőből Szekeres (11-10), háromszor találtunk utat az ellenfél kapujába, és 2:25-tel a fordulás előtt 14-10 állt az eredményjelzőn. Mocsai Lajos időt kért Forczek szépítő találata után. A félidő hátralevő részében Moszkovaja középről lőtt góljára az ellenfél még válaszolni tudott, így 15-12-vel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészben folytatódott a Vasas-Invitel uralma a pályán. A csabaiak keresték Nagy Kriszta mértani pontosságú távoli lövéseinek ellenszerét, kevés sikerrel. Blaskovits találata után (18-14) öt perc gólszünet következett, amit szerencsére mi törtünk meg (19-14). Mocsai Lajos cseréi lendületben tartották a játékot, a lelkes békéscsabaiak Forczek-Takács- Hajdu sokpasszos játékát többször sem tudták kreatívan befejezni, így maradt a különbség. A félidő közepén Gorova értékesített egy ziccert, ekkor öt gól volt a differencia (21-16), amit a játékrész 21. percére háromra sikerült faragniuk (22-19). Forczek találata után azonban már csak asszisztáltak a lila-fehérek.

Nagy Kriszta mesteri passza után Gaál Adrit "vadászták le" gólhelyzetben, a megítélt hétméterest Gorova lőtte be, ezt toldotta meg Kamper Olívia két góllal (25-19). A fizikailag is fölényben lévő lányaink a meccs hátralevő részében a meghiúsított csabai akciók után többször is eredményesen kontráztak, Triffa Ágnes remekült élt együtt a játékkal, pontosan indított, így már csak a végső különbség volt kérdés.

A játékidő utolsó másodperceiben Blaskovits Adrienn ellen szabálytalankodtak, a büntetőt Gorova Mészáros kapujának bal oldalába vágta, beállítva ezzel a végeredményt: Vasas-Invitel - City-Line Békéscsaba 32 - 20 (15-12)

Mocsai Lajos a következőképpen értékelte a látottakat: -Ahhoz képest, hogy milyen nagyarányú győzelmet arattunk, az első félidőben még nem látszott ekkorának a különbség. -Először is meg kell jegyeznem, hogy az egy héttel ezelőttre tervezett Spartacus elleni edzőmeccset le kellett mondanunk, mert a csapat nagy része lebetegedett, mindössze öten tudtak edzésre jelentkezni. Az egy hetet pihenő kulcsjátékosoknak formába kellett lendülnie. Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy tehetséges, fiatal játékosok játszanak a békéscsabaiaknál is, akik az első játékrészben mind fizikailag, mind koncentrációban tartották a lépést velünk. -Nem úgy a második félidőben. -A második játékrészben átvettük az irányítást és a mi akaratunk érvényesült. Az ellenfél folyamatosan elbizonytalanodott és az eladott labdákból adódó lehetőségeinket is jól használtuk ki.