Elôzô 1 1156 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.19. - Vízilabda: Szombat esti fürdőzés

Az elvárásoknak megfelelően, könnyed győzelmet aratott a TEVA-VasasPlaket a Komjádi uszodában. Földi László legénysége a BVSC ellen a harmadik negyedben már kilenc góllal is vezetett, végül 14–8-as győzelmet aratott.

A szombat este, nem tartozik majd Ambrus Ferenc kedvencei közé. A BVSC centere a Vasas ellen jóformán alig találkozott a labdával. No, de ne szaladjunk ennyire előre! A piros-kék szurkolók a magabiztos győzelem reményében ültek fel az uszoda lelátójára, és a mintegy 200 drukkernek nem volt miért izgulnia ezen az estén.

A hazaiak a Nagy V. – Heinrich, Mátyás, Hosnyánszky, Varga Dénes, Steinmetz Barna, Steinmetz Ádám összeállításban kezdte a bajnokit, és már az első nyolc perc után eldöntötte a két pont sorsát.

A gólokat sorrendben Mátyás Zoltán, Steinmetz Ádám, Steinmetz Barna, Varga Dénes, Kuncz Tamás szerezték. A BVSC rendre a fentebb említett Ambrus Ferencet akarták helyzetbe hozni, ám a Vasas védekezése ebben a játékrészben első osztályú volt. (5–0) A folytatásban kissé kiengedtek a fiúk, hiszen előbb Simon Attila előnyből, majd Tóth Márton bombagólját követően Kriszt Rókus akcióból faragott a vendégek hátrányán. Földi László dörgedelmeire ismét rákapcsoltak a hazaiak, és Heinrich Dávid két gólpasszát előbb Mátyás Zoltán, egy perccel később Tóth Márton használta ki. (8–2)

A nagyszünet után Földi László bedobta a 19 esztendős Jónás Györgyöt a kapuba. A Nagy Viktort váltó tehetség a leginkább Varga Dénessel értette meg magát. Két percnyi játékot követően Balatoni bombáját védte, majd rögtön indította Varga Dénest, aki a jobbszélen végigúszott, és a hálóba lőtt. A fiatal kapust olyannyira elragadta a hév, hogy egy újabb védést követően elhamarkodottan passzolt ismét Varga Déneshez, ám az átadást lefülelték a vendégek, amiből szépítettek. Na, amit Jónás kapott Földitől, azt nem tette zsebre. A hátralévő időben a Vasas a minimális bizakodást is elvette a BVSC pólósaitól. (13–5) Az utolsó felvonás ismét Jónás parádéval kezdődött! A fiatal kapus védéseinek ellenére kétszer is eredményes volt a BVSC. A végjátékban Kincses Attila a rengeteg gólpasszt követően maga is betalált, ám az utolsó szó a vendégeké volt. (14–8). És miért nem Ambrus Ferenc kedvenc napjai közé tartozik a szombat este? Nos, Az első két negyedben Kuncz Tamás, később Kelemen Zoltán, az utolsó negyedben Takács Bálint vette ki a játékból a centert.