Elôzô 1 1162 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.27. - Labdarúgás: Németh Norbert ezúttal is eredményes volt

Harmadik idegenbeli győzelmével búcsúzott az őszi idénytől a Vasas. A hétfő esti bajnokin, Németh Norbert szép találatával 1–0-ra győztünk a Honvéd ellen.

Az őszi idény utolsó fordulójának záró mérkőzésén, Csepelen lépett pályára a Vasas. Mészöly Géza, az eredetileg megadott összeállításhoz képest, két helyen változtatott a kezdőcsapaton. Főként a középpálya összetételén változtatott a szakember, és a Ködöböcz Csaba, Majoros Árpád kettős helyett az Odrobéna Péter, Kiss Károly párosnak szavazott bizalmat.

A kezdő sípszót követően a Vasas egy perc alatt két gólt is szerezhetett volna. Előbb Lázok János 18 méteres szabadrúgását védte Tóth Iván, majd Németh Norbert közeli lövése zúgott el a jobb kapufa mellett. A Németh G. – Pintér Z., Pandur, Unierzyski, Tóth A. – Németh N., Odrobéna, Nagy T., Kiss K. – Lázok, Bali kezdőtizenegy, a korai rohamok után érthetetlen módon visszavett a lendületből. Igaz, a Honvéd sem késztette nagyobb erőbedobásra a piros-kékeket, mindenesetre félő volt, hogy a nagy semmittevésben Németh Gábor megfázik a kapuban.

A találkozó elején kihagyott két lehetőséget leszámítva, az első félórában semmi érdemleges nem történt. Csupán Pandur Péter sárga lapját jegyezhettük fel, amelyet Török Károly kissé könnyedén mutatott fel a Vasas védőjének.

A bíró ezen a mérkőzésen búcsúzott a játékvezetéstől. A korábban futsal Bajnokok Ligája döntőt is vezénylő Török Károly a jövőben csak teremlabdarúgó-mérkőzésen vezet mérkőzéseket.

Az első félidő legszebb – és egyben egyetlen – támadást a Vasas vezette a 31. percben. Nagy Tamás indított támadást, majd a jobb oldalon felzárkózó Lázok Jánoshoz játszotta a labdát, aki laposan centerezett, érkezett Bali Péter, de Debrecenivel a nyakán csak egy perdítésre futotta az erejéből, a labda a léc fölött hagyta el a játékteret.

A második játékrészben felpörgették a ritmust a csapatok, bár a félidő elején a hazaiak előtt adódott több lehetőség, Németh Gábor azonban biztosan hatástalanította a Honvéd helyzeteit. Nagy Tamás nem is tudta szabályosan szerelni Genitót, amiért sárga lapot kapott.

Érzékelve a bajt Mészöly Géza cserére szánta el magát, és Bali Péter helyére Ködöböcz Csabát küldte be, nyilvánvalóan azzal a szándékkal, hogy megállítsa a piros-feketék rohamait. Nos, Németh Norbert a pálya tengelyében futballozik, és a 60. percben távoli próbálkozása kevés híján beakadt a bal felső sarokba, de Tóth Iván kipiszkálta a labdát a léc alól. Hét perccel később Mészöly Géza újabb cserére szánta el magát, ezúttal azonban – a gyors kontratámadásokat hangsúlyozva – Skita Tamást küldte pályára a középpályás Nagy Tamás helyett.

Nos, a szakember húzása három pontot ért! Negyedórával a lefújás előtt egy előrevágott labdát Skita tett mellel a lendületből érkező Németh Norbert elé, aki elfutott Pomper mellett, ballal elvitte a labdát a kapujából kifutó Tóth Iván mellett, majd jobbal a léc alá emelt. 0–1 Ezt követően a Vasas magabiztosan őrizte előnyét, és megérdemelten hozta el a három pontot Csepelről.

A csapat ezzel a sikerrel a kilencedik helyen végzett az őszi idényben, ám a „tavaszi” folytatás már szombaton következik, a Kaposvár ellen.

Mészöly Géza érthetően elégedetten nyilatkozott a találkozót követően. „A csapat azt játszotta, amit előre megbeszéltünk. Jól zártuk le a széleket, majd gyors ellentámadásokat vezettünk. A középpályás sorunk sok használható labdával játszotta meg támadóinkat, és eredményesen zárkóztak fel. Ennek eredménye lett a gól is. Nagyon értékes három pontot szereztünk.”