KifejezésKeresések
Nyomtatható verzió
Elôzô 1 1163 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.30. - Vízilabda: Egy félidőnyi jó játék

Újabb győzelmével, megerősítette vezető pozícióját a TEVA-VasasPlaket a vízilabda-bajnokságban. A piros-kékek a második negyedben már nyolc góllal is vezettek, ám a végére az UTE-Óbuda szorossá tette a mérkőzést.

A Vasas ,,emblematikus” törzsszurkolója, ,,Mr. Húszforint” is megérkezett a kezdésre. Szerdán ugyanis szomszédoltak Földi László tanítványai, és mivel a margitszigeti Hajós Alfréd uszoda légvonalban sincs több 300 méternél a Komjáditól, a szurkolók szinte hazai pályán mozogtak.

A hétvégi Euroliga mérkőzés előtt, az UTE pólósai ellen is megmérkőztek a fiúk. A találkozót a Nagy V. – Mátyás, Hosnyánszky, Varga Dániel, Varga Dénes, Steinmetz Barna, Steinmetz Ádám csapat kezdte, és pillanatok alatt ötgólos előnyre tett szert. A Vasas fölényére jellemző, hogy Nagy Viktornak a 4. percben kellett először labdába érnie, de akkor hatalmasat védett. A negyed végén nyugodtan dőlhetett hátra a 200 néző piros-kék érzelmű része. (0–5) Így tett ,,Mr. Húszforint” is, aki látva, hogy kedvencei magabiztosan vezetnek, elővette csoki nyusziját (!), és elégedetten majszolgatni kezdte.

Eközben a medencében a Vasas tovább folytatta lőgyakorlatát, és újabb két gólt szerezve, már-már kiütötte ellenfelét. Az UTE a találkozó 12. percében szerezte első találatát, ám közben a Vasas a bajnoki legszebb találatát szerezte. Kelemen Zoltán úszott fel a jobb szélen, majd a rátámadó védőt megelőzve, Varga Dánielt hozta játékba, aki két emberrel a nyakán is Kincses Attilához játszotta a labdát. A Vasas ,,hármasa” teljesen egyedül maradt az ellenfél kapuja előtt, így nem okozott gondot a kapuba találni. Mindemellett a piros-kékek a harmadik emberhátrányos helyzetet is kivédekezték. (2–9) Az édesség, amit hősünk időközben elfogyasztott, elégedettséggel tölthette el, ugyanis a mindig lelkesen szurkoló férfi is néma csendben figyelte az eseményeket. A folytatásban ugyanis megváltozott a játék képe. A Vasas visszavett a tempóból, ami fellelkesítette az ellenfelet. A negyedet az UTE nyerte 3–1-re, míg nálunk az érdemel említést, hogy Jónás György váltott Nagy Viktort a kapuban. Hosnyánszky Norbert kihagyott egy ötméterest, de két perc múlva Varga Dénes már nem hibázott. Sajnos Varga Dániel idő előtt szedte össze harmadik személyi hibáját, így ő már nem térhetett vissza a medencébe. (5–10)

Az utolsó felvonásban a Vasas még jobban lassította a játékot, támadásait befejező lövései három esetben is a kapufán csattantak. Az UTE sorozatban kapta emberelőnyeit – a mérkőzésen összesen tizet –, ám ezeket hellyel-közzel értékesítették csak. A Vasas utolsó találatát Kelemen Zoltán szerezte 52 másodperccel a lefújás előtt. (7–11) Összességében a Vasas megérdemelten nyerte a mérkőzést, de a második félidőben alaposan ráijesztett szurkolóira.

Természetesen a csapat törzsszurkolóját ez mit sem érdekelte, a lényeg az újabb két pont. A csoki is elfogyott, a kedvencek is nyertek, mi kell ennél több?

Sajnos hétvégén több kell az utolsó két negyedben mutatott játéknál, amit Méhes Jenő is tud. ,,Moszkvába utazunk, ahol a Csehov ellen játszunk Euroliga mérkőzést. Nem igazán ismerjük az ellenfelet, de az sokat elárul az oroszokról, hogy a bajnokcsapatban szerepel a szerb Alekszandr Szapics, valamint az orosz klasszis Csomakidze is. Pénteken utazunk, majd a mérkőzést követően, vasárnap reggel jövünk haza.”

Honlapunk beszámol a TEVA-VasasPlaket Euroliga mérkőzéséről.