KifejezésKeresések
Nyomtatható verzió
Elôzô 1 1165 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.12.02. - Labdarúgás: Már a hatodik helyen nyomul a Vasas

Újabb győzelmet aratott a Mészöly-legénység. Ezúttal a Kaposvári Rákóczit gyűrték le Lázok Jánosék 1–0-ra, ám az eredmény csalóka, hiszen nagyobb arányú is lehetett volna a különbség.

A Vasas júliusban kaposvári győzelemmel kezdte a bajnokságot, miután Tóth András 60. percben szerzett közeli lövésével 1:0-ra nyert a Rákóczi otthonában. Mészöly Géza csapata az elmúlt héten a Honvéd idegenbeli legyőzésével zárta az őszi idényt. Miután a Magyar Labdarúgó-szövetség – a klubok kérésére – két fordulót márciusról előrehozott decemberre, elkezdődhetett a ,,tavaszi idény”.

Mészöly Géza az előre megadott összeállításhoz képest, két helyen is változtatott. Ezúttal Pintér Zoltán szerepelt a jobb hátvéd helyén, míg Kincses Péter a támadósorban kapott játéklehetőséget, Bali Péter helyén. A Németh G. – Pintér Z., Pandur, Unierzyski, Tóth A. – Németh N., Odrobéna, Nagy T., Kiss K. – Lázok, Kincses kezdő tizenegynek már az első percekben meg voltak a lehetőségei, de Kincses Péter, majd Németh Norbert is elügyetlenkedte a helyzetet.

Félóra elteltével meghűlt a mintegy ezer néző ereiben a vér, miután a brazil Andre Alves középre emelését követően a Vasas védői egyedül felejtették Oláh Lórántot, ám a kaposvári támadó 5 méterről mellé bólintott. A nézőtéren jogosan hangzott a kérdés: "Ezt vajon hogy lehetett kihagyni?" Négy perccel később a hazaiak is megmutatták, hogy képesek helyzetbe kerülni – és azt ki is hagyni. Nagy Tamás kényszerítőzött Kiss Károllyal a bal szélen, utóbbi szépen tekert középre, Kincses Péter 5 méterről a kapu mellé fejelt.

Az első játékrészről elmondható, hogy a Vasas többet birtokolta a labdát, irányította a játékot, de a Rákóczi ellentámadásaiban is benne volt a gól lehetősége. A folytatásban a Vasas még aktívabban futballozott, aminek bő negyedóra múlva meg is lett az eredménye. Nagy Tamás bal oldali szabadrúgását követően Lázok János fejelt a kapu bal oldalába. 1–0. Ekkor már nem voltak veszélyes kaposvári ellentámadások, ellenben Skita Tamás beállításával még veszélyesebbé váltak a hazaiak.

A hosszabbítás perceiben aztán Kincses Péter bebiztosíthatta volna a győzelmet, miután azonban egyedül törhetett kapura, 12 méterről a bal kapufát találta telibe. A lefújás pillanataiban Skita Tamás szabálytalankodott Kovácseviccsel szemben, amelyet a kaposvári védő olyannyira zokon vett, hogy meg akarta ütni a fiatal támadót. Solymos Péter játékvezető inkább azt ,,ajánlotta” a labdarúgónak, menjen be az öltözőbe, és a többieknél kicsit korábban kezdjen el zuhanyozni. A kiállítás azonban már nem befolyásolta a végeredményt.

Győzelmével a Vasas fellépett a tabella hatodik helyére, míg a Kaposvár a kieső pozícióba zuhant vissza.

Az angyalföldiek a 2006-os esztendő utolsó tétmérkőzését Vácott vívják december 10-én. Emlékeztetőül: a 2. fordulóban az Illovszky-stadionban 2–2-es döntetlen született.