Elôzô 1 1166 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.12.03. - Röplabda - Vasas Opus-Via Óbuda – Salescon-Eötvös DSE

Hosszú bajnoki szünet után női röplabda csapatunk a debrecenieket látták vendégül a 12. fordulóban.

Együttesünk felkészülése nem volt gördülékeny, hiszen sok a sérült is és az előzetesen betervezett edzőmérkőzés is elmaradt. Sérülés és egyéb okok miatt egy csapatnyi játékos nem állhatott Jókay mester rendelkezésére. Név szerint Borlai Luca, Soós Nikolett, Jáka Zsuzsa, Milovits Júlia, Mészöly Bianka és Szalma Alexandra.

A sok hiányzó ellenére a mester szinte a legerősebb összeállításban küldte pályára lányait. A találkozó 45 perces csúszással kezdődött, mert a debreceniek dugóba keveredtek.

A mérkőzés előtt a Vasas hűséges szurkolói köszöntötték Dégi Barbarát szülinapja, illetve Nyári Virágot névnapja alkalmából. Az új lebonyolításnak köszönhetően erre az „izgalmas” találkozóra csupán 100 néző volt kíváncsi. A piros-kékek kezdő csapata a következő volt: Pinke Barbara, Nyári Virág, Dégi Barbara, Nagyné Mátrai Veronika és Battlay Krisztina. A bírói kettős háromnegyed 7 felé jelt adott a kezdésre. A kezdeményezést rögtön a Vasas ragadta magához és 5 perc elteltével már 6-1-re vezettek, míg az első technikai szünetnél 8-5 volt az állás. A debreceniek jóformán csak a piros-kékek hibából gyűjtögették pontjaikat. A szett második felében a Vasas Opus-Via Óbuda nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt és ennek következtében elhúztak ellenfelüktől. A különbség a játékrész végére, 12 pontosra duzzadt. (25-13).

A második szett nagyon hasonlított az elsőre, mert a piros-kékek ismét hamar elhúztak az Eötvöstől. A debreceniek játékából hiányzott az összeszokottság és a pontosság. Óriási volt a két csapat között a különbség, amit mi sem jelez jobban, hogy a vendégek 6 pontot (!) szereztek ebben a játékrészben.

A harmadik játékrészben Jókay mester játéklehetőséget adott Tóth Szimonettának és Héger Zsuzsának is. Az angyalföldi lányok örömjátékot mutattak be, míg a debreceniek szenvedtek a pályán. A Vasas magabiztos játékkal nyerte meg a befejező szettet illetve a mérkőzést. A csapatból többen is kiemelkedőt nyújtottak. Pinke Barbara kitűnő labdákat adott Dégi Barbarának és Nagyné Mátrai Veronikának, akik rendre eredményesen fejezték be a támadásokat. Vatai Gabriella nagyszerűen fogadta a labdákat, bár tegyük hozzá a debreceniek, nem nagyon dolgoztatták meg őt. Említést érdemel még Nyári Virág és Battlay Krisztina is, akik rendkívül pont biztosan játszottak.

Összességében elmondható, hogy a rutinosabb és a magasabban képzet csapat magabiztosan és fölényesen nyert.

A találkozó után a legeredményesebb játékos, Nagyné Mátrai Veronika nyilatkozott, aki 15 ponttal járult hozzá a csapat sikeréhez: „A mérkőzés nagyon jó volt. Nagyon sok labdát kaptam melyeket rendre be, tudtam ütni, de ma mindenki jól játszott így nincs jelentősége annak, hogy én szereztem a legtöbb pontot. A csapat kezd összeérni mind fizikailag, mind pszichikailag."

Vasas Opus-Via Óbuda – Salescon-Eötvös DSE 3-0 (13,6,8) Vasas: Pinke 4, Nyári 4, Dégi Barbara 12, Tormási 7, Nagyné Mátrai 15, Battlay 11 Csere. Vatai Gabriella (liberó), Tóth Sz, Héger

Jókay Zoltán (Vasas vezetőedzője): A második és a harmadik szettben kihoztuk azt amit lehetett.

Szombathy András (Debrecen vezetőedzője): Gyengék voltunk. Nagy a két csapat közötti egyéni és tudásbeli különbség és a buszon való várakozás sem tett jót a csapatomnak.

Junior mérkőzés: Csapatunkat sérülések, betegségek hátráltatták, így egy teljesen új felállásban volt kénytelen Borkovits Zoltán pályára küldeni lányait.

A mérkőzésen jól mutatkoztak be a serdülőkorú lányok. Tóth Szimonetta és Héger Zsuzsa vezérletével, esélyt sem hagytunk a vendégeknek.

Vasas Opus-Via Óbuda – Salescon-Eötvös DSE 3-0 (10,7,12)

Vasas: Pinke 8, Bánlaki 6, Pillissy 9, Tóth Sz 17, Bodon, Héger 12 Csere: Gazsi (liberó), Szabó N.

Borkovits Zoltán (A Vasas vezetőedzője): Soha nem látott összeállítású csapatom olykor szemre tetszetősen játszott .

Csapataink jövő hét vasárnap Szegedre látogatnak ahol lányaink lejátsszák a 2006-os év utolsó bajnoki mérkőzésüket, mely egyben az utolsó felmérési pont a TOP TEAMS CUP előtt.