Elôzô 1 1175 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.12.10. - Vízilabda: Csehov után, levezetés a Komjádiban

Fölényes győzelmet aratott a TEVA-VasasPlaket az OB I 8. fordulójában. Ezúttal az FTC-Aprilia távozott méretes zakóval a Komjádi-uszodából.

Vindisch Ferenc az első ráúszásnál elhozta a labdát, majd Kállay Márkhoz passzolt. Megszokott jelenet a Komjádiban, hogy az ötös sapkában tempózó Vindisch rendre megszerzi a labdákat, a bökkenő csak az, hogy már nem a Vasasban pólózik. Mint ahogy Kállay Márk, Zentai Tamás és Németh Zsolt sem.

Ellenben piros-kékben szerepel Hosnyánszky Norbert, aki korábban az FTC-t erősítette. A Vasas a Nagy V. – Mátyás, Kovács R., Varga Dániel, Varga Dénes, Steinmetz Barna, Steinmetz Ádám összetételben kezdte a bajnokit, és nyolc perc alatt eldöntötte a két pont sorsát.

Az első negyedben az emberelőnyök kihasználását gyakorolhatták a fiúk, hiszen négyből négyszer találtak a kapuba. A sort Steinmetz Ádám kezdte, aki – kissé szokatlanul – Németh Zsolt kiállítását követően, villámgyorsan bombázott az üres kapuba. A játékvezetők Nagy Viktort is a kötelek mögé száműzték 20 másodpercre, ám a Vasas blokkolta az összes próbálkozást. Varga Dániel és Kovács Róbert góljai szintén létszámfölényből született, a másik oldalon azonban a Ferencváros akciógóllal szépített. A negyedet Steinmetz Ádám gólja zárta – természetesen emberelőnyből. (4–1)

A második nyolc percben a Vasas azt is bemutatta, hogyan kell az összes fórt kihagyni, ellenben három akciógóllal eldönteni a mérkőzést. Mátyás Zoltán és Tóth Márton góljaira, csak Vindisch Ferenc tudott válaszolni – ötméteresből bombázott a bal felsőbe. Közben a két játékvezető – vélhetően unatkozva a könnyed ,,lubickolás” láttán – fura ítéletekkel sújtotta mindkét csapatot. Ez persze mit sem zavarta Kincses Attilát, hogy megszerezze a találkozó legszebb gólját. A fiatal center Steinmetz Barnától kapott egy labdát, nyolc másodperccel a támadóidő lejárta előtt. Kincses hatalmas birkózásba kezdett a nyakán csimpaszkodó Benczúr Mártonnal, majd lábbal maga elé tette a labdát, lefordult őrzőjéről, és mielőtt a duda megszólalt volna, a bal alsóba lőtt. (7–2) Ellenfél még nem kapott akkora tapsot, mint a Ferencváros edzője.

A nagyszünetben ugyanis, mikor térfelet cseréltek a csapatok, a zöld-fehérek éppen a Vasas-tábor előtt vonultak el. Somossy József, aki éveken keresztül irányította az angyalföldi együttest, hatalmas ováció fogadta. Szép gesztus volt a szurkolók részéről.

A következő nyolc percben aztán a Vasas bemutatta, hogyan kell emberhátrányban védekezni! Előbb Kovács Róbert kiállítása miatt került létszámhátrányba Földi László csapata, de különösebb nehézség nélkül védekezték ki a fiúk a 20 másodpercet, majd az ellentámadásból Mátyás Zoltán növelte az előnyt. Újabb FTC-előny, amely után Nagy Viktor kétszer is közeli bombát hárított, ellenben Tóth Márton a másik oldalon nem hibázott. A koreográfia továbbra sem változott, hiszen a bírók ismételten kiszórtak egy Vasas-játékost, ám Nagy Viktor a kapufa segítségével újabb két lövést védett egy támadáson belül. Támadásban Steinmetz Barna is megszerezte első gólját. Büntetőből púpozta ki a bal felső sarkot. (11–2) Az utolsó felvonást úgy jellemezhetnénk, hogy amit a Vasas kapura lőtt, az bement. És micsoda találatokkal kápráztatta el szurkolóit a csapat! Elsőként Varga Dániel csavar-góllal tette tízgólossá a különbséget, majd Kovács Róbert növelte az előnyt. A másik oldalon Vindisch Ferenc 16 perces gólcsendet tört meg, majd fél perc elteltével ötméteresből immár csapata negyedik, önmaga harmadik gólját szerezte. Közben Varga Dániel a szurkolók szórakoztatásáról is gondoskodott. Egy korábbi kavarodást követően Zentai Tamás sapkája került a víz alá, amit Nagy Viktor időközben kidobott a medencéből. Miután a játékvezetők megállították a játékot, az egykori Vasas-center keresni kezdte a sapkáját. Varga Dániel gondolt egyet, és odaadta a sajátját, amit Zentai nagy meglepődésében el is fogadott, de hirtelen leeshetett neki a tantusz, hogy már nem csapattársak, ezért visszahajította a sapkát gazdájának. A bajnoki két hatalmas bombával és a szurkolók vastapsával zárult. Kincses Attila és Heinrich Dávid is messziről vette be a Fradi kapuját, kialakítva ezzel a 17–4-es végeredményt.

Idén két mérkőzést játszik még a Földi-csapat.

Szerdán a Pécs ellen hangolódhatnak a fiúk a szombati Euroliga mérkőzésre, amikor is az olasz Pro Recco látogat a Komjádi uszodába.

Jegyzőkönyv: TEVA-VasasPlaket – FTC-Aprilia 17–4 (4–1; 3–1; 4–0; 6–2) Gólszerzők: Steinmetz Á. (3), Varga Dániel (2), Mátyás Z. (2), Kincses A. (2), Tóth M. (2), Kovács R. (2), Steinmetz B., Heinrich D., Hosnyánszky N., Varga Dénes